Prvá písomná správa o dedine sa zachovala v listine z roku 1304.

Archeologické a písomné doklady svedčia, že Ozorovce jestvovali už pred 11. storočím a patria k starobylým sloviensko–slovenským sídliskám.

Vo Veľkých Ozorovciach bol nepochybne kostol pred 14. storočím, avšak písomné doklady o ňom sú od 14. storočia. Okolo roku 1335 v ňom pôsobil farár Ján a duchovným patrónom bol sv. Michal. V čase reformácie, od roku 1598 bol zhabaný evanjelickou reformovanou cirkvou. V roku 1718 bol opäť vrátený rímskokatolíckej cirkvi. Ďalšia zmienka o kostole je z roku 1889, kedy bol tento malý kostol sotva pre 300 ľudí v dezolátnom stave. Múry tohto rozpadajúceho kostolíka zbúrali v roku 1890 a na jeho mieste bol postavený priestranný kostol v románskom slohu. Zo začiatku mal len hlavný oltár, v roku 1898 v ňom umiestnili aj bočné oltáre. Dvor kostola v minulosti slúžil ako cintorín.

Tento nový kostol, v románskom slohu, zasvätený „Narodeniu Panny Márie“ nám slúži dodnes. Menný zoznam kňazov je na farskom úrade od roku 1718.